Služby

PŘEDPORODNÍ KURZY

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. Často s sebou ale také nese spoustu obav a otázek, týkajících se zejména narození miminka. Pro něj je však klid matky velmi důležitý, navíc psychická pohoda může výrazně ovlivnit průběh porodu. Připravily jsme pro Vás proto předporodní kurz, kde se dozvíte vše, co je třeba a co Vás zajímá.

V případě zájmu o předporodní kurz, vyplňte, prosím, náš rezervační formulář.
Ozveme se Vám s nabídkou termínu.


ZAREZERVOVAT

Kurzy jsou určeny pro všechny ženy ve III. trimestru, ideálně od 32. 34. týdne těhotenství.
Kurz je rozdělen na 3 části, trvající vždy 2-3 hodiny dle obsazenosti.
Možná je i individuální konzultace či online forma, kterou si dnešní doba žádá.


Zakládáme si na individuálním přístupu, proto je maximální kapacita kurzu 4 osoby včetně Vašich partnerů, kteří jsou samozřejmě též vítáni.
Z důvodu omezené kapacity je nutné se na I. část kurzu přihlásit.

327038006_1210763239826620_2479877541596752119_n

HLAVNÍ TÉMATA KURZU

I. ČÁST

registrace do porodnice, co si zabalit s sebou, kdy jet do porodnice, poslíčky, kosmetické přípravky pro těhotné, bylinná napářka, Aniball, aromaterapie, prostor pro Vaše dotazy

II. ČÁST

I., II. a III. doba porodní, porodní plán, tlumení bolesti, úlevové polohy, cos placentou, přítomnost partnera u porodu, dula či soukromá porodní asistentka, prostor pro Vaše dotazy

III. ČÁST

nácvik dýchání, šestinedělí a jeho úskalí, péče o novorozence na porodním sále, péče o novorozence na oddělení šestinedělí, kojení, koupání, přebalování, vhodné přípravky pro miminko, první návštěva u pediatra, prostor pro Vaše dotazy


TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ


Pokud Vaše těhotenství probíhá jak má, pohybu se rozhodně bát nemusíte. Dalo by se říct, že je dokonce žádoucí. Pravidelné cvičení pomáhá předcházet bolestem zad, otokům končetin, ochabování svalů, bolestem hlavy, únavě, úzkostem a spoustě dalších potíží. Důležité je ale znát zásady cvičení v tomto období, některé pohyby z běžných lekcí jsou zcela kontraindikovány.

ZAREZERVOVAT


Lekce je určena pro ženy o II. trimestru a trvá vždy 75 minut a je kombinací protažení, lehkého posilování, jógy a pilates.
K dispozici je široká škála pomůcek, jako jsou podložky, overbally, gymnastické míče, thera bandy, 1 kg činky, masážní válce, jóga bloky aj.
Součástí je i případná konzultace a možnost využití aromaterapie. Cvičení je vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Cvičení pod vedením porodní asistentky probíhá každý
pátek v čase 16:00 -17:00 hod. v Aerobik studiu Orel Dobříš. rezervace na čísle 736 754 261
Lekce má omezenou kapacitu 9 osob, proto je nutné se předem přihlásit.
S sebou si prosím přineste pohodlné oblečení, pití, něco sladkého (ideální jsou např. ovocné kapsičky), ručník a těhotenskou průkazku.


FOCENÍ


Na ty nejkrásnější okamžiky v životě je třeba si uchovat vzpomínku. Ať už se jedná o těhotenské či newborn focení, věříme, že budete s výsledkem více než spokojeni.
Naše fotografka s Vámi předem probere styl a místo fotografování.
K dispozici je naše krásné studio v centru Dobříše, možné jsou ale i další
alternativy, například Váš domov pro klid miminka, nebo exteriér.

ZAREZERVOVAT