Aniball Zdravotnická pomůcka růžová

Značka: Aniball

   Buďte na porod dokonale připravena   

 

Věděli jste, že se během porodu tkáně pánevního dna natáhnou až o 300%? Maximální pnutí nastává v momentu průchodu hlavičky dítěte. Je jasné, že nepřipravená tkáň může způsobit komplikace.

Svaly pánevního dna (stejně jako jiné příčně pruhované svaly) fungují lépe, pokud jsou trénované. Aniball je osvědčený zdravotnický prostředek, který vám s přípravou na porod pomůže. Používání umožňuje nácvik vědomého uvolnění pánevního dna za pomoci hlubokého nádechu, vyzkoušení vhodné porodní polohy a pocitu tlaku, který způsobuje nutkání na vypuzování miminka.

Balonek stejně jako pumpička jsou vyrobeny z kvalitního biokompatibilního silikonu a při správném použití a dodržování instrukcí nemůže prasknout.

 

Klinická studie

Nezávislá klinická studie Antepartální možnosti prevence epiziotomie a ruptury hráze při porodu (2016) potvrdila, že Aniball je efektivní metoda prevence poranění hráze při porodu. 315 prvorodiček bylo po porodu dotazováno, jakým způsobem se na porod připravovaly. Studie potvrdila, že ženy používající Aniball měly po porodu zásadně nižší procento spontánního poranění hráze a nástřihů. Skupina maminek cvičících s Aniballem měla neporušenou hráz v 43,1% případech, přičemž v kontrolní skupině maminek bez přípravy s Aniballem bylo bez poranění pouze 14,1% žen.

 

Součástí Aniballu je koženková taštička a metr k měření obvodu nafouknutého balónku.

 

Dodání 5-6 dnů

Dostupnost Skladem
1 530 Kč
Aniball Zdravotnická pomůcka růžová
Značka: Aniball
462 aniball zdravotnicka pomucka ruzova
Tip

   Použití:    

 

Aniball je doporučeno začít používat nejdříve od 37. týdne těhotenství. 

Vyfouklý balónek zaveďte větší zaoblenou částí dovnitř do pochvy. Pomocí pumpičky balónek nafoukněte, při prvním použití maximálně na 5 stisků. Pokuste se s výdechem balonek stáhnout pomocí svalů pánevního dna a vnímejte jeho pohyb (nyní by se měl posunovat dovnitř hlouběji do pochvy). Poté s nádechem svaly uvolněte (vnímejte, jak se balonek posunuje směrem ven z pochvy). Cílem cvičení je vypudit balonek pouze za pomoci dechu (přesněji nádechu) a vědomé relaxace pánevních svalů. Tlak, který během celého procesu vypuzování vědomě vytváříte, by měl vycházet pouze z oblasti pánevního dna.

Je vhodné zvykat si postupně na vypuzování většího obvodu balonku. Ovšem pozor, není nutné zvětšovat velikost balonku za každou cenu. Z klinických dat vyplývá, že pro efektivní prevenci porodního poranění hráze je dostačující dosáhnout obvodu balonku 25 cm (cca 10 stisků). Tento obvod doporučujeme nepřekračovat, aby nedošlo k poranění.

Podrobný návod je přiložen v balení.

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
Hmotnost: 0.365 kg
Barva: Světle růžová